3 امتیاز بازی برگزار نشده با ذوب آهن در جیب پرسپولیس؟

به گزارش وبلاگ گوشواره، روز گذشته و پس از لغو ملاقات دو تیم پرسپولیس و ذوب آهن زمزمه هایی شنیده شد مبنی بر اینکه این بازی به دلیل تخلف تیم اصفهانی 3 بر صفر به سود شاگردان یحیی گل محمدی خواهد شد! به همین دلیل بد نیست گزارش زیر را بخوانید.

3 امتیاز بازی برگزار نشده با ذوب آهن در جیب پرسپولیس؟

پرونده لغو بازی در کمیته انضباطی

به دلیل تخلفات باشگاه ذوب آهن اصفهان از پروتکل های ابلاغی مربوط به کرونا در فصل جدید، ملاقات این تیم مقابل پرسپولیس در هفته ششم لغو شد و حالا پرونده این تخلف به کمیته انضباطی ارجاع داده خواهد شد.

باشگاه ها از دستورالعمل بازی در شرایط کرونا باخبرند

طبق دستورالعمل برگزاری بازی ها در شرایط کرونا سال 1400-1399 که در تاریخ 10 آبان از سوی حیدر بهاروند به تمام باشگاه ها ابلاغ شده، 6 بند تمام شرایط و پروتکل های بهداشتی را شرح داده که در بعضی بند ها نیز، پروتکل های دقیق تر با ارجاع به دستورالعمل های وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش به تیم ها ابلاغ شده است.

نداشتن 5+11 بازیکن سالم، شرط لغو بازی

بازی یک تیم زمانی به تعویق می افتد که 5+11 بازیکن سالم نداشته باشد و میزان بازیکنانی که به ویروس کرونا مبتلا نشده اند، به حد نصاب نرسد. تیم ذوب آهن با توجه به اینکه 36 بازیکن را ابتدای فصل در لیست خود ثبت نموده، با تست های کرونا مثبت بازیکنانش مشمول این قانون نشد و ملاقات این تیم مقابل شهرخودرو برگزار گردید و طبق همین پروتکل ملاقات با پرسپولیس نیز باید برگزار می شد. با این حال آنچه باعث لغو این بازی شد، تخلف ذوب آهن از دستورالعمل ها بوده است.

چرا کاپیتان کرونایی 14 روز قرنطینه نشد؟!

قاسم حدادی فر جزو بازیکنانی بود که تست کرونای او مثبت بوده و باید 14 روز وارد قرنطینه می شد. طبق پروتکل ها، یک بازیکن با سابقه کووید مثبت، زمانی می تواند به تمرینات و مسابقات بازگردد که دو تست منفی متوالی داشته باشد. حدادی فر با اولین تست منفی به تمرین ذوب آهن بازگشته و دومین تست او که پاسخ آن 24 ساعت بعد رسیده، بار دیگر مثبت بوده است. از همین رو، بازگشت حدادی فر به تمرینات با توجه به رعایت نشدن دستورالعمل تخطی از قوانین محسوب شده و به همین دلیل و خطر ابتلای سایر بازیکنان ذوب آهن و همچنین پرسپولیس، ملاقات آن ها لغو شد.

بند 6 دستورالعمل های بهداشتی علیه تیم اصفهانی؟!

در بند 6 این دستورالعمل آمده است؛ در صورت احراز تخطی از هر یک از بند های دستورالعمل های ابلاغ شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا از سوی کادر پزشکی، بازیکنان، کادر فنی، اداری و مسئولان تیم مستندات مربوطه به کمیته انضباطی ارسال می گردد. در چنین شرایطی، سازمان لیگ باید پرونده تخلف ذوب آهن را به کمیته انضباطی ارجاع دهد که تصمیم گیری درخصوص این بازی انضباطی خواهد شد.

بازی 3 بر صفر به سود پرسپولیس می گردد؟!

هر چند رأی کمیته انضباطی بستگی به مستندات، مدارک و دفاعیات دارد، اما در صورت احراز تخلف ذوب آهن که شواهد آن را نشان می دهد و اینکه بازگشت حدادی فر به تمرینات پیش از دو تست منفی متوالی، تخطی از دستورالعمل ها بوده، احتمال اعلام نتیجه 3 بر صفر به سود پرسپولیس از سوی کمیته انضباطی نیز وجود دارد. البته تیم ذوب آهن اصفهان نیز مدارک و مستندات لازم را به سازمان لیگ و در صورت احتیاج به کمیته انضباطی ارائه خواهد نمود.

پرسپولیس به سازمان لیگ نامه زد

پرسپولیس در خصوص تخلف ذوب آهن به سازمان لیگ نامه زد، اما قرمز ها انتظار دارند خود سازمان لیگ پرونده را به کمیته انضباطی ارجاع دهد تا آن ها در خصوص لغو بازی و تخلفات تیم اصفهانی رأی بدهند. آیا این بازی در نهایت 3- صفر به سود پرسپولیس می گردد یا بعد از بازگشت پرسپولیس از فینال آسیا برگزار می گردد؟

منبع: خبرورزشی

منبع: فرارو

به "3 امتیاز بازی برگزار نشده با ذوب آهن در جیب پرسپولیس؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 امتیاز بازی برگزار نشده با ذوب آهن در جیب پرسپولیس؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید